Guy gyakran használ Canon RF 600mm F4L IS USM objektívet Canon Extender RF 1.4x extenderrel a vadvilág fotózásához, de az RF 200-800mm F6.3-9 IS USM 800 mm-es fókusztávolsága még őt is lenyűgözte. „A fókuszrögzítés szempontjából az RF 200-800mm F6.3-9 IS USM nagyon jó munkát végzett, még gyenge fényviszonyok mellett is remekül nyomon követte a témát” – mondja. „De a nagyobb távolságból való fotózás legjobb velejárója a gyorsabb autofókusz. Képzeld el, hogy egy feléd repülő madarat 800 mm-es objektívvel fotózol. Jó messze lesz tőled, viszont az autofókusznak csak picit kell elmozdulnia a nyomon követéséhez. Ahhoz, hogy egy 300 mm-es objektívvel el tudd érni, hogy a madár ugyanakkora méretű legyen a képkockán, sokkal közelebb kell lennie hozzád. Vagyis a lencsetagnak a fókusz megtartása érdekében távolabbra és gyorsabban kell mozognia. Lényegében minél nagyobb a fókusztávolság, annál egyszerűbben működik a fókuszálás, és persze annál hatékonyabb is.”
Az RF 200-800mm F6.3-9 IS USM 800 mm-es fókusztávolsága további előnyökkel is járt Pete számára. „A legnagyobb bosszúságot az okozza, hogy nem tudok elég közel kerülni a témáimhoz” – árulja el. „Ha járdán vagy úton közlekedem, fizikailag arra a helyre vagyok korlátozva. Viszont ha letérek az útról, akkor előfordulhat, hogy kiesek a székemből, szóval nekem egy ilyen fókusztávolság eszméletlenül jó dolog. Közelebb tudok kerülni, mint korábban valaha.”
Ha az RF 200-800mm F6.3-9 IS USM objektívet egy APS-C fényképezőgéppel, például egy EOS R7 modellel használjuk, ennek az a külön előnye, hogy a kisebb érzékelő hatékonyan vágja körül a képterületet, növelve ezzel az objektív hatótávolságát. Az objektívtartomány legfelső, 800 mm-es értékének használatakor az APS-C érzékelő ugyanazt a látómezőt biztosítja, mint ha egy teljes képmezős fényképezőgépre tennél egy 1280 mm-es teleobjektívet.
Guy hozzáteszi, hogy az objektív másik remek jellemzője a zoomtartománya. „Amikor próbálsz elcsípni egy madarat az égen, és egészen 800 mm-ig zoomolsz, akkor nehéz lesz pontosan lekövetni, hol van éppen” – magyarázza. „Először zoomolj ki az objektívvel 300 vagy 400 mm-re, hogy megtaláld az alanyod, majd tedd vissza 800 mm-re, hogy a teljes képet kitöltse a felvétel.”