Hogyan került a SoftPresshez a Colorado 1640-es? Mi a közös történetük?
Amikor 2017-ben bemutatták a Colorado 1640-est, rögtön tudtuk, hogy ez a gép kell nekünk. Az elsők között voltunk, akik megrendelték, amiben sokat segített, hogy kint voltunk a hamburgi Fespa kiállításon, ahol ez debütált.
Miért érezték azt rögtön, hogy erre a gépre vártak?
Elsősorban a benne lévő technológia miatt. Ez már szinte egy automata gép, ami gyorsan dolgozik és fejlettebb a konkurenseknél, legalábbis szerintünk. Az biztos, hogy azóta sem bántuk meg a döntést.
A gyorsaság mennyire fontos szempont?
Egyike a legfontosabbaknak. Azzal a sebességgel, ahogy a Colorado 1640-es tud nyomtatni, az oldószeres és az UV-gépek nem tudnak, főleg nem hasonló minőségben. Ma már jellemző, hogy egy-egy munka előkészítése sokszor több időt vesz igénybe, mint maga a kinyomtatás, ezért nagyobb az előkészítési apparátus, mint a gyártási. A gyorsabb gépekkel viszont meg tudjuk azt csinálni, hogy csak hetente egyszer, vagy kétszer dolgozunk a géppel, a többi időben pedig előkészítünk rá.
Mennyire változtatta ez meg a mindennapi munkafolyamatokat?
A régebbi gépekkel mondjuk egy napig előkészítettünk és egy napig nyomtattuk. Annak érdekében, hogy folyamatosan menjen a munka, folyamatosan kellett zajlani az előkészítésnek és a nyomtatásnak. Nagyobb emberszükséglet, több munkaóra, ami alatt többször kellett tekercset cserélni és nem lehetett optimalizálni annyira a gyártásokat. Ezzel szemben a Coloradóval két napig előkészítünk, és egy napig nyomtatunk – és nem is biztos, hogy egy teljes nap kell neki. Ezért tudjuk azt csinálni, hogy a munkákat egy-egy tekercs, vagy egy-egy anyagfajtára optimalizáljuk és kevesebb cserével kalkulálunk.