A Canon és az EWS-tagok jótállást vállalnak azért, hogy a termékben található hardver a jótállási idõszak alatt üzemképes. Amennyiben a hardver a jótállási időszak alatt meghibásodik, az EWS-tagsággal rendelkező országokban a kijelölt Canon szervízközpont(ok) biztosítják a hardver ingyenes kijavítását.
Az ingyenes EWS-szervíz szolgáltatást a vevő csak a jelen jótállási jegy és a kiskereskedő által a vevő részére kiállított eredeti számla/nyugta bemutatása mellett és akkor veheti igénybe, ha a jótállási jegyen feltüntetésre került (a) a vevő neve, (b) a kiskereskedő neve és címe, (c) a megvásárolt termék tipusneve és sorozatszáma, ha van ilyen, és (d) a termékvásárlás dátuma. A Canon fenntartja a jogot arra, hogy az ingyenes kijavítást megtagadja, ha a feltüntetett információ nem teljes vagy azt a termék eredeti megvásárlását követően eltávolították vagy megváltoztatták. A Canon továbbá fenntartja a jogot arra vonatkozóan is, hogy a meghibásodott terméket kijavítás helyett egy másik megfelelő, azonos vagy jobb minőségű, hibátlan termékre kicserélje.
Jótállási időszak
A jótállás a fent említett dokumentumokkal igazolt termékvásárlástól számított egy évig érvényes.
A jótállási szolgáltatás igénybevétele
A jótállási szolgáltatást a kijelölt Canon szervizközpontokban lehet igénybe venni.
A terméknek a Canon szervizközpontokban és -központokból történő biztonságos szállításának a költségeit a vevő viseli. Ha a terméket olyan országba vitték ki, amelyre az EWS-rendszer nem terjed ki és amely nem fogadja el a jótállási jegyet, a terméket a vásárlás országába vissza kell vinni annak érdekében, hogy az ingyenes jótállási szolgáltatás igénybevehető legyen.
EWS-tagok
– Az EWS-tagsággal rendelkező országok (az Európai Unió és az Európai Szabadkereskedelmi Övezet tagállamai) listáját mellékelten csatoljuk.
Korlátozások
A Canon és az EWS-tagok nem vállalnak jótállást az alábbiakkal kapcsolatban:
– Időszakos ellenőrzés, karbantartás és az alkatrészek rendeltetésszerű használatból/kopásból fakadó kijavítása vagy kicserélése;
– Fogyóeszközök;
– Bármely szoftver;
– A kopó alkatrészekre (pl. videolejátszófejek és vezetőgörgők) valamint a szállított tartozékokra (pl. akkumulátorok és adatrögzítésre alkalmas hordozók – beleértve többek közt a szalagokat, DVD-ket, memóriakártyát és hordozható merevlemezt) a termékgarancia nem vonatkozik.
– A Canon jóváhagyása nélkül eszközölt változtatásokkal okozott hibák;
– A Canon szervizközpont(ok) által a terméken végzett bármely olyan adaptációnak vagy változtatásnak a költsége, amely egy adott ország speciális műszaki vagy biztonsági szabványainak vagy specifikációinak való megfelelés biztosításához szükséges, vagy bármely egyéb költség, amely a terméknek a szállítást követően időközben megváltozott specifikációkhoz történő igazításához szükséges;
– Az abból fakadó károk, hogy a termék nem felel meg a vásárlás országától eltérő másik ország speciális szabványainak vagy specifikációinak.
A Canon és az EWS-tagok kizárják a jótállási kijavítást, ha a kárt vagy meghibásodást az alábbiak valamelyike okozza:
– Nem rendeltetésszerű használat, túlzott használat, vagy a terméknek nem a használati útmutatóban és/vagy más releváns dokumentációban foglalt utasításoknak megfelelő kezelése vagy működtetése, ideértve - de nem kizárólag - a helytelen tárolást, leejtést és a jelentős mértékű ütődést;
– Korrózió, kosz, víz vagy homok;
– Nem a Canon által kijelölt szervízközpontban végzett kijavítás, módosítás vagy tisztítás;
– Olyan tartalékalkatrész, szoftver vagy fogyóeszköz (pl. tinta, papír, festék vagy elem) használata, amely a termékkel nem kompatibilis. A kompatibilitás a Canon
– által ajánlott fogyóeszközök használata esetén biztosított.
– A terméknek a Canon által jóvá nem hagyott berendezéssel való csatlakoztatása;
– A termék nem megfelelő csomagolása a kijelölt Canon szervizközpontba történő szállítás során;
– Baleset, szerencsétlenség vagy bármely egyéb, a Canon vállalaton kívül eső ok, ideértve - de nem kizárólag - a villámlást, a vizet, a tüzet, zavargásokat vagy
– a nem megfelelő szellőzést.
Egyéb
A kijavítás elhúzódhat, amennyiben azt nem az eredeti vásárlás országában végzik, tekintettel arra, hogy a terméket az adott országban még nem, vagy pedig országspecifikus kiszerelésben forgalmazzák. Ennek következtében előfordulhat, hogy a termék bizonyos tartalékalkatrészei a kijavítás országában nincsenek raktáron.
A vevő felelőssége, hogy a kijavítás előtt az összes szoftver fájlt és programot lementse, azokról biztonsági másolatot készítsen, és ezeket a kijavítást követően újra installálja.
A Canon nem vállal semmilyen felelősséget az egyéb kárigényekért, beleértve többek közt az adatrögzítésre alkalmas hordozók illetve az adatok vesztését, melyet a jelen garancia nem részletez. Ha garanciális javításra visszaküldi a terméket, körültekintően csomagolja be, kössön rá biztosítást, csatolja a vásárlást igazoló számlát és a garancialevelet, a javítási útmutatót és (szükség esetén) a készülékkel készített képek tárolásához használt hordozó mintáját.
A jelen jótállás nem érinti az irányadó és hatályos nemzeti jogszabályok alapján a vevőt megillető törvényes jogokat, sem pedig az adásvételi szerződés alapján a vevőt a kiskereskedővel szemben megillető jogokat. Vonatkozó nemzeti jogszabály hiányában a jelen jótállás a vevő egyetlen és kizárólagos jogorvoslati lehetősége, és sem a Canon, sem leányvállalatai vagy szervezeti egységei, sem pedig más EWS-tagok nem felelnek semmilyen - kifejezett vagy hallgatólagos, szerződésben vállalt vagy jogszabályon alapuló - szavatosság vagy jótállás megszegésből eredő következmény vagy járulékos károkért.
Az adott országban biztosított jótállásra vonatkozó részletes információért kérjük, forduljon az adott EWS-taghoz.